Te ocupi de acest eveniment
Promoveaza-l !

O iarna ca-n povesti. Bucura-te de Bucuresti (Alte-evenimente - Bucuresti)

Cand:
-
Tip/Categorie:
Alte-evenimente

PIATA UNIRII

Pe toata perioada evenimentului, vor fi aici: Sanie cu reni, Targ culinar, Orasul lui Mos Craciun si Animatie, Targ de Craciun, Targ de dulciuri, Brad (intre 20-23 decembrie vor fi si statui de gheata), patinoar (6 decembrie- 1 februarie)

6 decembrie

11:00 – 11:30 Bim Bam

11:30 – 12:15 Clubul Copiilor Sector 1

12:15 – 12:45 Meloritm

12:45 – 13:15 Beatrice Apostu

13:15 – 14:00 Clubul Copiilor Sector 4

19.00 Aprinderea Luminilor

19.00 – 19.40 Grupul Iza

19.40 – 20.20 Ovidiu  Lipan Tandarica

20.20 – 21.20 Loredana

 

7 decembrie

11:00 – 11:30 Sanziana & Bubu Band

11:30 – 12:15 Fun Science

12:15 – 12:45 Miracol & Eurithmic

12:45 – 13:15 Quatro Mix & Bebinela

13:15 – 14:00 Clubul Copiilor Sector 5

17.00 – 1730 Fanfara Chetris

17.30 – 18.00 Colindatori Jilavele

18.00 – 18.30 Ansamblul Brauletul

18.30 – 19.00 Radu Ille

19.00 – 20.00 Trupa Veche

20.00 – 20.30 Lautarii din Chisinau

21.00 – 22.00 Paula Seling

 

13 decembrie

11:00 – 11:20 Attitude & Dance for life

11:20 – 12:00 Clubul Copiilor Sector 1

12:00 – 13:00 Teatrul Masca

13:00 – 13:30 Andantino

13:30 – 14:00 Trupa de teatru Muschetarii

17.00 – 17.30 Colindatori Ampoita

17.30 – 18.00 Minoritatea Rroma

18.00 – 19.30 Orchestra Ghita Albu

19.30 – 20.00 Mircea Baniciu, Vladi Cnejevici

20.00 – 20.30 Colindatori Bia

20.30 – 21.00 Ansamblul Cindrelul

21.00- 22.00 Nicu Alifantis


14 decembrie

11:00 – 11:30 Magic Art

11:30 – 11:45 Allegretto

11:45 – 12:45 Clovnul Rollo

12:45 – 13:15 Magicianul Robertino

13:15 – 13:35 Trupa de teatru Muschetarii

13:35 – 14:00 Veselia (Botiza)

17.00 – 17.30 Colindatori Ampoita

17.30 – 18.00 Ansamblul Cindrelul

18.00 – 18.30 Corul Accoustic

18.30 – 19.30 Adrian Naidin          

19.30 – 20.00 Ducu Bertzi

20.00 – 20.30 Colindatori Giurgiu

20.30 – 21.00 Ansamblul Burnasu

21.00 – 22.00 Alexandra Ungureanu si Crush

 

19 decembrie

11:00 – 11:15 Dansuri Floria Capsali

11.15 – 11.30 Ana Maria Ionita

11.30 – 12.00 Scenete comice

12:00 – 12:30 Trupa Momo

12:30 – 13:00 Happy Kids &Fantezia

13:00 – 13:30 Magic Show

13:30 – 14:00 Spiridusii povestilor

17.00 – 17.30 Colindatorii din Tecuci

17.30 – 18.00 Ansamblul Doina Dunarii

18.00 – 18.30 Ansamblul „Liliacul”

18.30 – 19.00 Oana Sarbu

19.00 – 19.30 Corul Doina al Armatei

19.30 – 20.00 Minoritatea Ucraineana

20.00 – 20.30 Ansamblul Doina Carpatilor

20.30 – 21.30 Maria Raducanu

 

20 decembrie

11:00 – 11:30 DoReMi

11:30 – 11:50 Mondodance

11:50 – 12:50 Teatrul Tandarica

12:50 – 13:15 Ritmic & Armonia’s

13:15 – 14:00 Fun Science

17.00 – 17.30 Ursii din Darmanesti

17.30 – 18.00 Fanfara Cugir

18.00 – 18.30 Ansamblul Transilvania

18.30 – 19.00 ANDRA

19.00 – 20.00 Nuage

20.00 – 20.30 Ansamblul Doina Carpatilor

20.30 – 21.00 Ansamblul Doina Gorjului

21.00 – 22.00 Analia Selis

 

21 decembrie

11.00– 11:30 Magicianul Robertino

11:30 – 12:00 Spiridusii povestilor

12:00 – 12:30 Trupe de dans

12:30 – 13:00 Adaggio

13:00 – 13:20 Solistii Eurovision

13:20 – 14:00 Teatrul Ion Creanga

17.00 – 17.30 Ansamblul Doina Gorjului

17.30 – 18.00 Fanfara Cugir

18.00 – 18.30 Ansamblul „Spicul’’

18.30 – 19.30 Nicola

19.30 – 20.00 Colindători Sasausi

20.30 – 21.30 Narcisa Suciu

 

22 decembrie

11:00 – 11:30 Armonia

11:30 – 12:00 Parada

12:00 – 13:00 Omidee

13:00 – 13:30 Trupa de teatru Muschetarii

13:30 – 14:00 Floare de Colt

17.00 – 17.30 Fanfara Stamate

17.30 – 18.00 Colindatori Sasausi

18.00 – 18.30 Ansamblul „Oasul si Sanzienele”

18.30 – 19.00 Corul Studentilor la Teologie

19.00 – 19.30 Silviu Biris

19.30 – 20.00 Artanu, Dana Bartzer, Silvia Dumitrescu

20.00 – 20.30 Minoritatea Maghiara

20.30 – 21.00 Ansamblul Prahova

21.00 – 22.00 Aura Urziceanu



23 decembrie

11:00 – 11:30 Abracadabra

11:30 – 12:00 Reverance

12:00 – 12:20 X-plod

12:20 – 13:00 Teatru de papusi

13:00 – 13:30 Adetino

13:30 – 14:00 Trupe de dans

17.00 – 17.30 Fanfara Stamate

17.30 – 20.00 Tinerimea Romana

18.00 – 18.30 Brass Quintet

19.00 – 20.00 Flamante

19.00 – 20.00 Bere Gratis

20.00 – 21.30 Stefan Hrusca


26 decembrie

17.00 – 17.30 Colindatorii Sarighiol

17.30 – 18.00 Minoritatea Germana

18.00 – 18.30 Ansamblul „Cununita”

18.30 – 19.30 El Negro

19.30 – 20.00 Ansamblul Carpati

20.00 – 20.30 Ansamblul Baraganul

20.30 – 21.30 Phoenix

 

27 decembrie

17.00 – 17.30 Colindatori Faget

17.30 – 18.00 Minoritatea Greaca

18.00 – 18.30 Corul Da Capo

18.30 – 19.00 Grupul Vocal Acapella

19.00 – 20.00 Brad Vee Johnson

20.00 – 20.30 Colindatori Roua

20.30 – 21.00 Ansamblul “Cununita”

21.00 – 22.00 Proconsul

 

28 decembrie

17.00 – 17.30 Minoritatea Turco-Tatara

17.30 – 18.00 Ansamblul Ciocarlia

18.00 – 18.30 Trio Elegia

18.30 – 19.00 Maria Radu

19.00 – 20.00 Provincialii

20.00 – 20.30 Colindatori Roua

20.30 – 21.00 Ansamblul Plaiurile Oltului

21.00 – 22.00 Directia 5



PARCUL TINERETULUI

Pe toata perioada evenimentului, aici vor fi: Brad si animatie, Targ de Craciun


6 decembrie

11:00 – 11:30 Beatrice Apostu

11:30 – 12:15 Poveste de iarna

12:15 – 12:45 Miracol & Eurithmic

12:45 – 13:15 Bim Bam

13:15 – 14:00 Clubul Copiilor Sector 1

17.00 – 17.30 Colindatori Giurgiu

17.30 – 18.00 Ansamblul Burnasu

18.00 – 18.30 Corul Natalis

18.30 – 19.00 Corul Studentilor Teologi

19.00 Aprinderea Luminilor

19.00 – 20.00 NICOLA

20.00 – 20.30 Fanfara Chetris

20.30. – 21.00 Minoritatea Italiana

 

7 decembrie

11:00 – 11:30 Quatro Mix & Bebinela

11:30 – 12:15 Clubul Copiilor Sector 5

12:15 – 12:45 Abracadabra

12:45 – 13:15 Sanziana & Bubu Band

13:15 – 14:00 Clubul Copiilor Sector 4

17.00 – 17.30 Lautarii din Chisinau

17.30 – 18.00 Minoritatea Aromana

18.00 – 18.30 Cor Capella de Sud

18.30 – 19.00 Brass Quintet

19.00 – 20.00 Ansamblul Brauletul

20.00 – 21.00 Fanfara Chetris

20.30 – 21.00 Colindatori Jilavele

21.00 - 22.00 Analia Selis

 

13 decembrie

11:00 – 11:30 Andantino

11:30 – 12:00 Trupa de teatru Muschetarii

12.00 - 12:30 DoReMi

12:30 – 13:00 Abracadabra

13:00 – 13:20 Attitude & Dance for life

13:20 – 14:00 Clubul Copiilor Sector 1

17.00 – 17.30 Colindatori Bia Alba

17.30 – 18.00 Ansamblul Cindrelul

18.00 – 18.30 Silviu Biris

18.30 – 19.30 Trupa Veche

19.30 – 20.00 Eda

20.00 – 20.30 Colindatori Ampoiţa

20.30 – 21.00 Minoritatea Rroma

21.00 – 22.00 Orchestra Ghita Albu

 

14 decembrie

11:00 – 11:15 Meloritm

11:15 – 11:45 Veselia (Botiza)

11:45 – 12:45 Spectacol interactiv

12:45 – 13:30 Magic Art

13:30– 14:00 Trupa de teatru Muschetarii

17.00 – 17.30 Colindatori Bia Alba

17.30 – 18.00 Minoritatea Rroma

18.00 – 18.30 Corul Divina Armonie

18.30 – 19.00 Trio Elegia

19.00 – 19.30 Corul Per Musica

19.30 – 20.00 Minoritatea Aromanilor

20.30 – 21.30 Directia 5

 

19 decembrie

11:00 – 11:30 Magic Show

11:30 – 12:00 Spiridusii poveştilor

12:00 – 12:30 Adaggio

12:30 – 13:30 Teatrul Masca

13:30 – 14:00 Trupa Momo

17.00 – 17.30 Minoritatea Ucraineana

17.30 – 18.00 Ansamblul Doina Carpatilor

18.00 – 18.30 Corul Consonance

18.30 – 19.00 Maria Radu

19.00 – 19.30 Ansamblul „Liliacul”

19.30 – 20.00 Colindatori Tecuci

20.00 – 20.30 Ansamblul Doina Dunarii

20.30 – 21.30 Narcisa Suciu

 

20 decembrie

11:00 – 11:25 Ritmic & Armonia’s

11:25 – 12:10 Clubul Copiilor Sector 6

12:10 – 12:40 Spiridusii povestilor

12.40 – 13.00 Scenete comice

13:00 – 13:30 DoReMi

13:30 – 14:00 Mondodance

17.00 – 17.30 Ansamblul Doina Carpatilor

17.30 – 18.00 Ansamblul Doina Gorjului

18.00 – 18.30 Corul Doina al Armatei

18.30 – 19.00 Mircea Baniciu

19.00 - 19.30 Ansamblul Transilvania

19.30 – 20.00 Ursii din Darmanesti

20.00- 20.30 Fanfara Cugir

20.30 – 21.30 Proconsul

 

21 decembrie

11.00 – 11.20 Solistii Eurovision

11.20 – 11.35 Dansuri Floria Capsali

11.35 – 12.00 Poveste de iarna

12:00 – 12:30 Allegretto

12:30 – 13:30 Teatrul Tandarica

13:30 – 14:00 Scenete comice

17.00 – 17.30 Colindatori Sasausi

17.30 – 18.00 Baladele Deltei

18.30 Corul Elefterie

18.30 – 19.00 Artanu, Dana Bartzer, Silvia Dumitrescu

19.00 – 19.30 Oana Sarbu

19.30 – 20.00 Andra

20.00 – 20.30 Ansamblul Doina Gorjului

20.30 – 21.00 Ursii Darmanesti

21.00 – 21.30 Ansamblul “Spicul”


22 decembrie

11:00 – 11:30 Trupa de teatru Muschetarii

11:30 – 12:00 Floare de Colt

12:00 – 12:40 Teatru de papusi

12:40 – 13:00 X-plod

13:00 – 13:30 Armonia

13:30 – 14:00 Parada

17.00 – 17.30 Ansamblul Baladele Deltei

17.30 – 18.00 Minoritatea Maghiara

18.00 – 18.30 Corul Opera

18.30 – 19.30 El Negro

19.30 – 20.00 Ansamblul „Oasul si Sanzienele

20.00 – 20.30 Fanfara Stamate

20.30 – 21.00 Colindatori Sasausi

21.00 – 22.00 Ducu Bertzi

 

23 decembrie

11:00 – 11:30 Adetino

11.30 – 12.20 Spectacol interactiv

12.20 – 12.35 Dansuri Floria Capsali

12:35 – 13:00 Omidee

13:00 – 13:40 Teatrul Ion Creanga

13:40 – 14:00 Reverance

17.00 – 17.30 Corul Simbol

17.30 – 18.00 Minoritatea Maghiara

18.00 – 18.30 Grupul Vocal Acapella

18.30 – 19.30 Adrian Naidin

19.30 – 20.00 Flamante

20.00 – 20.30 Fanfara Stamate

20.30 – 21.00 Tinerimea Romana

21.00 – 21.40 Radu Ille


26 decembrie

17.00 – 17.30 Ansamblul Carpati

17.30 – 18.00 Ansamblul Baraganul

18.00 – 19.00 Mircea Vintila si Brambura

19.00 – 19.30 Ansamblul „Cununita”

19.30 – 20.00 Minoritatea Germana

20.00 – 20.30 Colindatorii Sarighiol

20.30 – 21.30 Provincialii



27 decembrie

17.00 – 17.30 Ansamblul “Cununita”

17.30 – 18.00 Colindatori Roua

18.00 – 18.30 Corul Evanghelia

18.30 – 19.00 Cvartetul Spiritum

19.00 – 20.00 Bere Gratis

20.00 – 20.30 Minoritatea Greaca

20.30 – 21.00 Colindatori Faget

21.00 – 22.00 Paula Seling



28 decembrie

17.00 – 17.30 Ansamblul Plaiurile Oltului

17.30 – 18.00 Colindatori Faget

18.00 – 18.30 Corul Dominus

18.30 – 19.00 Corul Sound

19.00 – 19.30 Minoritatea Turco-Tatara

19.30 – 20.00 Ansamblul Ciocarlia

20.00 – 21.00 Alexandra Ungureanu si Crush


BULEVARDUL UNIRII

Trasuri cu cai, Targ de Craciun

 

EDGAR QUINET

Targul mestesugarilor si buchinistilor (6 decembrie-  4 ianuarie)

 

REGIE, ACADEMIA MILITARA

Brad (Regie 13 dec – 9 ian) (Academia Militara 18 dec – 9 ian)

 

PARCUL HERASTRAU

Targ de Craciun, Brad

 

PIATA CONSTITUTIEI

Targ de Craciun (6 decembrie – 4 ianuarie)


Evenimente promovate pe Metropotam

Nici un comentariu inca

Ai grija ce postezi! Ne rezervam dreptul de a modera comentariile care contin limbaj necivilizat sau spam.

Pentru a posta trebuie sa fii logat.


Recomandari evenimente

Bucuresti:

  • #staysafe
vezi toate evenimentele

d'ale zilei...

Ai spirit civic?
|Rezultate|Alte sondaje

Descopera