Programul Ideo Ideis #13

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

IDEO IDEIS #13 se desfășoară între 06 și 12 august la Alexandria, sub sloganul „Tu cât ai dat cu fail?”.

IDEO IDEIS este un festival de teatru pentru comunitate și, în același timp, un eveniment dedicat procesului de educație alternativă pentru tinerii liceeni din România.

35861449_1793819960683682_8284151491963387904_n.jpg

Timp de o săptămână, locuitorii orașului Alexandria și vizitatorii vor lua parte la 17 spectacole de teatru (8 profesioniste + 9 de teatru tânâr), iar centrul orașului va fi animat în permanență de spectacole stradale și concertele Fanfara Transilvania.

Programul complet Ideo Ideis #13:

LUNI, 06 AUGUST
19:00-20:30: Festivitate de deschidere IDEO IDEIS #13 (Sala Polivalentă)

MARȚI, 07 AUGUST
20:30-22:30: „Artists Talk”, r. Gianina Cărbunariu, ArCuB, București (Sala Polivalentă)
21:00-22:30: „Stă să plouă”, r. Lia Bugnar, Green Hours, București (Conciato)
22:00-23:30: Cinemateca târzie – proiecție „Foxtrot” (2017), r. Samuel Maoz, (Parcare Consiliul Județean, vizavi de Casa de Cultură)

MIERCURI, 08 AUGUST
19:00-20:00: Fanfara Transilvania (Centrul pietonal)
19:45-21:45: „Pentru o mai bună înțelegere”, r. Mimi Brănescu, Teatrul Metropolis, București (Sala Polivalentă)
21:00-22:30: „9 piese remixate”, Alex Ștefănescu, Unteatru, București (Conciato)
22:00-23:30: Cinemateca târzie – proiecție „Utoya:22 iulie”, r. Erik Poppe, (Parcare Consiliul Județean, vizavi de Casa de Cultură)

37313510_1835792949819716_6021948859465334784_n.jpg

JOI, 9 AUGUST
19:00-20:00: Fanfara Transilvania (Centrul pietonal)
20:30-22:00: „Pescărușul”, r. Andrei Șerban, unteatru (Sala Polivalentă)
21:00-22:30: „School feat. Cool”, r. Elena Morar, Teatrul Tineretului, Piatra Neamț (Conciato)
22:00-23:30: Cinemateca târzie – proiecție „Un pas in urma serafimilor”, r. Daniel
Sandu, (Parcare Consiliul Județean, vizavi de Casa de Cultură)

VINERI, 10 AUGUST
10:00-12:00: Kiosk Ideo - Animație cu public, Facepainting pentru copii (pietonală)
11:00-12:00: Trupa Arlechin, Alexandria - spectacol de teatru tânăr (Sala Polivalentă)
12:15-13:15: Trupa Amprente, Brasov - spectacol de teatru tânăr (Sala Polivalentă)
15:00-16:00: Trupa AS, București- spectacol de teatru tânăr (Sala Polivalentă)
17:30-18:30: Sesiune de întrebări și răspunsuri cu mentorii - Andi Vasluianu, Dorina Chiriac, Marius Manole (Lounge Sala Polivalentă)
17:00 - 19:00: Kiosk Ideo - Animație cu public, Facepainting pentru copii (pietonală)
19:00-20:00: OMG cu MAGITOT - spectacol de magie pentru copii (pietonală)
20:30-21:30: Masterclass: Radu Jude în dialog cu Cătălin Ștefănescu (Sala Polivalentă)
21:30-22:30: Masterclass: Mihai Bobonete în dialog cu Cătălin Ștefănescu (Sala Polivalentă)
21:00-22:30: „Tot ce-i minunat în lume”, r. Nicolae Constantin Tănase, Vanner Collective, București (Conciato)
22:00-23:30: Cinemateca târzie – „Breaking news”, r. Iulia Rugină, (Parcare Consiliul Județean, vizavi de Casa de Cultură)

37214889_1832369143495430_3381681172391133184_n.jpg

SÂMBĂTĂ, 11 AUGUST
10:00-12:00: Kiosk Ideo - Animație cu public, Facepainting (pietonală)
11:00-12:00: Trupa Gong, Roman - spectacol de teatru tânăr (Sala Polivalentă)
12:15-13:15: Trupa Acting up, București - spectacol de teatru tânăr (Sala Polivalentă)
15:00-16:00: Trupa Drama Club, Botoșani - spectacol de teatru tânăr (Sala Polivalentă)
17:30-18:30 Sesiune de întrebări și răspunsuri cu mentorii - Medeea Marinescu, Cătălin Ștefănescu, Vlad Zamfirescu (Lounge Sala Polivalentă)
17:00-19:00: Kiosk Ideo - Animație cu public, Facepainting (pietonală)
19:00-20:00: Crina și păpușile vorbitoare - spectacol de ventrilocie (pietonală)
20:15-21:00: Seara povestitorilor - Decât o Revistă (Sala Polivalentă)
21:00-21:45: Seara povestitorilor - Dan Perjovschi (Sala Polivalentă)
21:45-22:30: Seara povestitorilor - Vlad Voiculescu (Sala Polivalentă)
22:30-23:15: Seara povestitorilor - Oana Gheorghiu și Carmen Uscatu, fondatoarele Dăruiește Viață (Sala Polivalentă)
21:00-22:30: „Foreplay”, r. Ozana Nicolau, Asociația Art Revolution (Conciato)
22:00- 22:45: „Reflection”, Litghwave Theatre Company – animație stradală
22:00-23:30: Cinemateca târzie – „Câteva conversații despre o fată foarte înaltă”, r. Bogdan Theodor Olteanu (Parcare Consiliul Județean, vizavi de Casa de Cultură)

DUMINICĂ, 12 AUGUST
10:00-12:00: Kiosk Ideo - Animație cu public, Facepainting (pietonală)
11:00-12:00: Drumul Lui Făt Frumos, spectacol de Marian Râlea (pietonală)
11:00-12:00: Trupa ACT, Bacău - spectacol de teatru tânăr (Sala Polivalentă)
12:15-13:15: Trupa Absent, Baia Mare - spectacol de teatru tânăr (Sala Polivalentă)
15:00-16:00: Trupa Atelierul de Teatru, Botosani - spectacol de teatru tânăr (Sala Polivalentă)
16:00 - 18:00: Expoziție Art&Play și sesiune de feedback cu părinții (Casa de Cultură, Clubul Pensionarilor)
17:00-19:00: Kiosk Ideo - Animație cu public, Facepainting (pietonală)
17:30-18:30: Sesiune de întrebări și răspunsuri cu mentorii - Pavel Bartoș, Ofelia Popii, Alexandru Papadopol (Lounge Sala Polivalentă)
20:30-22:00: Festivitate închidere (Casa de Cultură)




1 comentariu vrei sa comentezi?

Programul Ideo Ideis #13
Agust
#1 -

Pentru o mai
Pentru o mai bună înțelegere”, r. Mimi Brănescu, Teatrul Metropolis, București (Sala Polivalentă). age of war 2 full game | vex 3 online

Evenimente promovate pe Metropotam

Locuri promovate pe Metropotam

d'ale zilei...

Ai spirit civic?
|Rezultate|Alte sondaje

Descopera